خانه » همه » خبر » پر بیننده ترین اخبار ایران و جهان » ماجرای احضار میترا حجار به دادسرا

ماجرای احضار میترا حجار به دادسرا

فرارو- در حالیکه بعد از ظهر امروز برخی رسانه‌ها خبر بازداشت میترا حجار بازیگر سینما و تلویزیون را منتشر کردند اما حالا خبرگزاری فارس و تسنیم می گویند این خبر صحت ندارد. 

خبرگزاری فارس در این رابطه نوشت: «ساعاتی پیش برخی منابع از بازداشت میترا حجار، بازیگر سینما خبر دادند، اما گفته می‌شود او امروز به دادسرا احضار شده و با قرار وثیقه آزاد است.»

پس از آن خبرگزاری تسنیم احضار حجار به دادسرا را تائید کرد اما صدور قرار وثیقه برای او را تائید نکرد. تسنیم نوشت: «بعد از ظهر امروز درحالی بازداشت میترا حجار در رسانه‌ها دست به دست شد که بعد از چند ساعت مشخص شد این خبر اصلا صحت ندارد.

براساس این گزارش یک منبع آگاه به تسنیم اعلام کرد: «خانم حجار تنها برای پاسخ به چند سئوال آنهم برای ۲ ساعت احضار شده بود که اکنون ایشان بعد از پاسخگویی به سوال‌های مورد نظر به منزل خود بازگشته است.»

از سویی دیگر حسینی، عضو هیئت مدیره و نماینده هیئت مدیره در کمیته حمایت حقوقی و قضایی خانه سینما در پاسخ به این سوال که میترا حجار به چه اتهامی احضار شد، گفت: «هنوز هیچ حکمی داده نشده است ، فعلاً برای بازجویی می‌رود و صحبت می‌شود‏ ممکن است چند ساعت بازجویی شود و به منزل برگردد.»

به گفته حسینی، معمولاً بازجو می‌تواند تا ۲۴ ساعت او را نگه دارد و بعد اگر شرایط باشد، یا آزاد می‌شود یا برای بازداشت منتقل می‌شود. این روال کلی احضار‌ها و بازداشتی است.

عضو هیئت مدیره و نماینده هیئت مدیره در کمیته حمایت حقوقی و قضایی خانه سینما افزود: «سازمان سینمایی هم در جریان این اخبار قرار گرفتند و قول پیگیری دادند، امیدواریم زودتر بازجویی انجام شود، ما فکر نمی‌کنیم قرار بر بازداشت باشد شاید در حد بازجویی باشد و برگردد. موارد دیگری هم بوده که بعضی‌ها را احضار کردند و بازجویی شدند. بعضی‌ها هم بعد از بازجویی به منزلشان برگشتند. در این مدت این‌گونه بوده است.»

نماینده هیئت مدیره در کمیته حمایت حقوقی و قضایی خانه سینما در پاسخ به این سوال که او اخیراً موضع‌گیری جدیدی داشت، گفت: «من از وکیلشان پرسیدم که علت چه بوده است. وکیل این بازیگر گفت که در روزهای گذشته او هیچ پستی نگذاشته است. فکر می‌کنم برای بار اول هم احضار می‌شود.»

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد