خانه » همه » خبر » مجری‌ای که کتک خورده بود به نتفلیکس می‌آید

مجری‌ای که کتک خورده بود به نتفلیکس می‌آید

برنامه استندآپ ویژه کریس راک با عنوان «خشم انتخابی» به عنوان اولین رویداد پخش زنده نتفلیکس به صورت آنلاین اجرا شد تا این کمدین به پوشش همه چیز از مگان مارکل تا پاسخ به سیلی ویل اسمیت در مراسم اسکار بپردازد.

در سال ۲۰۱۷ رید هستینگز مدیر عامل نتفلیکس رقیب اصلی این پلتفرم را نیاز انسان به خواب خوانده بود و با این ماموریت همه انواع سرگرمی‌های موجود را زیر پوشش لوگوی بزرگ خود قرار داد. وی حالا به سراغ شنبه شب زنده رفته و با استخدام کریس راک قصد دارد تا در این زمینه هم طبع‌آزمایی کند. برنامه زنده کریس راک اولین تلاش این سازمان آنلاین برای ارایه برنامه‌ای از پیش ضبط نشده بود؛ هر چند بلافاصله نشان داد قرار نیست انقلابی در این زمینه رخ دهد.

در ادامه گاردین تاکید می‌کند که تماشای ۹۰ دقیقه طرح‌های مسخره کمدین که با آگهی‌های بازرگانی مکرر بین آنها فاصله می‌افتاد به اندازه تماشای یک ساعت مونولوگ‌های ظریف سیاسی بیننده را جذب خود نمی‌کند و با فضای غیررسمی برنامه‌های زنده شبانه که شبیه یک مهمانی پرهیجان با دوستان است، فاصله زیادی دارد. ‌

منتقد گاردین از خود راک به عنوان یک مولتی میلیونر سیاهپوست یاد می‌کند که به عنوان یک فرد میانسال که از همسرش جدا شده و یک سیلی جهانی هم دریافت کرده انرژی غیرقابل پیش‌بینی دارد و وی این انرژی را بیش از همه به مسایل جنسی منعطف می‌کند و در حالی که به ظاهر دغدغه فضیلت دارد در نهایت به تحقیر فرهنگی دیگران می‌پردازد. آن قدر که بیشترین مسایلی که طرح می‌کند در لبه پوچی جای دارند؛ از شوخی با هیکل ایلان ماسک گرفته تا عدم همدردی با صحبت‌های مگان مارکل درمورد نژادپرستی در خانواده سلطنتی بریتانیا …

این نشریه در ادامه از این می‌گوید که او از بچه‌های لوس خودش یا همسر سابقش که دستمایه مطبوعات هستند، چیزی نمی‌گوید و هوشمندانه تا آخرین بخش سخنانش مخاطب را منتظر می‌گذارد تا در نهایت به فیل ماجرا – ویل اسمیت – بپردازد و به محض اینکه وارد این بخش می‌شود از گفتن هیچ چیز دریغ نمی‌کند و چنان جسارت بی‌چون چرایی که علامت ویژه اوست نشان می‌دهد که دیگر بی‌حرمتی رفتار اسمیت را از بین می‌برد تا یک دور دیگر در رینگ بماند و دست بالا را داشته باشد.

ورایتی در خبر مربوط به سخنان راک نوشت: راک در برنامه خود از این گفت که آن سیلی هنوز هم درد دارد ولی او حس نمی کند که قربانی است و هرگز در هیچ برنامه‌ای ظاهر نمی‌شود تا گریه کند و درباره آن حرف بزند.

وی گفت: ویل اسمیت از من بزرگ‌تر است. می‌فهمید؟ او بدون پوشیدن پیراهن جلوی دوربین می‌رود و در یک فیلم در نقش محمدعلی کلی بازی کرده؛ اما فکر می‌کنید من هرگز می‌توانستم برای آن نقش حتی تست بدهم؟ اما من در فیلم «نیو جک سیتی» در نقش «پوکی» بازی کرده‌ام!

این کمدین همچنین به مسایل شخصی ویل اسمت و همسرش پرداخت و گفت جیدا بیشتر از آنچه من با اسمیت می‌کنم با همسرش بد کرده و هر دوی آنها به هم خیانت کرده‌اند.

وی همچنین به مراسم اسکار ۲۰۱۶ ارجاع داد که هشتگ نامزدهای «بیش از حد سفید» مطرح شد و جیدا از آنجا که اسمیت نامزدی جایزه را کسب نکرده بود از راک خواست تا از مجری‌گری مراسم کناره‌گیری کند.

وی افزود: یعنی راک باید کناره‌گیری کند چون ویل برای فیلم «ضربه مغزی» نامزد نشده است. یعنی چه؟

کریس راک همچنین گفت فیلم «رهایی» را تماشا کرده تا بتواند شلاق خوردن اسمیت را که در نقش یک برده بازی کرده، تماشا کند.

وی در نهایت گفت: می‌دانید چرا آن شب عکس‌العملی نشان ندادم؟ چون پدر و مادر دارم و آن‌ها به من یاد داده‌اند، نباید جلوی سفیدپوستان دعوا کرد.

۵۷۲۴۵

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد