خانه » همه » خبر » مشاور تیم مذاکره: آمریکایی‌ها بعد از انتخابات میان‌دوره‌ای، «آمادگی توافق» داشتند/ «آشوب‌ها»، توافق را عقب انداخت/ ایران «آماده و منتظر» است

مشاور تیم مذاکره: آمریکایی‌ها بعد از انتخابات میان‌دوره‌ای، «آمادگی توافق» داشتند/ «آشوب‌ها»، توافق را عقب انداخت/ ایران «آماده و منتظر» است

  • همان‌طور که همگی می‌دانند مشکل از ایران نیست. ماه‌هاست که متن نهایی آماده است. متن نهایی مورد تایید ایران، چند ماه پیش مورد تایید رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا جوزپ بورل قرار گرفت.
  • بنابراین کارهایی که ایران قرار بود انجام دهد، انجام داد. اول مشکل درون آمریکا، یعنی انتخابات میان دوره‌ای آمریکا بود و سپس آشوب‌ها بود. آنهایی که مستقیم یا غیر مستقیم تشویق به آشوب کردند، کار توافق را عقب انداختند. وگرنه آمریکایی‌ها بعد از انتخابات میان‌دوره‌ای خود برای توافق آمادگی داشتند.
  • الان هم می‌دانیم که آنها با پیام‌ها و سیگنال‌هایی که می‌فرستند، تمایل زیادی به مذاکره دارند، اما باید اراده‌ انجام آن را هم داشته باشند. به‌رغم تلاش لابی ضدایرانی، غربی‌ها مایل به توافق هستند و ایران هم منتظر است.
  • غربی‌ها همان‌طور که برای همه روشن است به شدت به توافق نیاز دارند. شرایط غربی‌ها به خاطر جنگ در اروپا و به خاطر افزایش روزافزون تنش‌ با چینی‌ها به گونه‌ای است که به توافق نیاز دارند. طرف ما ماه‌هاست آماده توافق است و آنها باید نهایتا تصمیم بگیرند. هروقت تصمیم گرفتند توافق به سرعت صورت می‌گیرد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد