خانه » همه » خبر » مشخص شدن زمان تشییع پیکر مجری تلویزیون

مشخص شدن زمان تشییع پیکر مجری تلویزیون

مراسم تشییع پیکر مسعود دیانی منتقد، پژوهشگر حوزه دین و اندیشه و مجری- کارشناس برنامه «سوره» و قائم‌مقام شبکه چهار تلویزیون امروز جمعه، ۱۹ اسفندماه از ساعت ۹ صبح در حسینیه ۱۵ خرداد اصفهان در خیابان آپادانا اول برگزار می‌شود.

مراسم وداع با پیکر مسعود دیانی، روز پنجشنبه، ۱۸ اسفند از مقابل مسجد بلال صداوسیما با حضور مسئولان کشوری و دوستان و همکاران او برگزار شد.

حجت‌الاسلام مسعود دیانی دانش‌آموخته حوزه علمیه بود و در عین حال تا رده دکتری دین‌پژوهی در دانشگاه تحصیل کرده بود. او حدود چهار سال با اجرای برنامه «شب روایت»، از مجموعه برنامه‌های شب‌های هنر شبکه چهار روی آنتن رفت و سپس در قاب برنامه «سوره» که با موضوع دین و به شکل مصاحبه‌محور (تاک‌شو) روی آنتن همان شبکه می‌رفت، دیده شد. دیانی سپس با ادغام چند موسسه از جمله دفتر شعر و ادبیات داستانی و شکل‌گیری موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران و در آغاز دور جدید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به‌عنوان رییس وقت دفتر شعر و ادبیات داستانی منصوب شد که بعدها این دفتر در موسسه یادشده جایگاه معاونت به خود گرفت. بیماری سرطان اما خیلی زود به سراغ او آمد و اصلا اجازه نداد که ایده‌ها و کارهایش را در این کسوت آغاز کند.در نتیجه مجبور شد موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران را ترک کند و به روند دشوار درمان بیماری مشغول شود. هرچند چند ماه بعد و با تغییر مدیریت شبکه چهار به شکلی نمادین به‌عنوان قائم مقام این شبکه نیز منصوب شد.

او بعد از ماه‌ها دست‌و پنجه نرم کردن با بیماری سرطان، روز پنجشنبه ۱۸ اسفندماه ۱۴۰۱ از دنیا رفت.

۲۵۹۲۵۹

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد