خانه » همه » خبر » معترضان پرواز نتانیاهو را به تعویق انداختند/ فرودگاه بن‌گوریون تعطیل شد

معترضان پرواز نتانیاهو را به تعویق انداختند/ فرودگاه بن‌گوریون تعطیل شد

شبکه الجزیره روز پنجشنبه گزارش کرد: اعتراضات در اطراف فرودگاه اللد در منطقه ای به همین نام در ۴۵ کیلومتری شمال غرب شهر بیت‌المقدس نیز منجر به تأخیر در پرواز نتانیاهو به ایتالیا تا دو بعدازظهر شد و وی را وادار کرد که با لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در فرودگاه ملاقات کند.

المیادین نیز به نقل از منابع محلی نوشت که تظاهرکنندگان در سراسر سرزمین های اشغالی بسیاری از معابر و خیابان های تلاویو را بستند و ترافیک های سنگین در بسیاری از مناطق ایجاد شده است. همچنین نیروهای ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی وارد عمل شدند چرا که اعتراضات علیه برنامه تضعیف قوه قضاییه در اسرائیل امروز به اوج خود رسیده است و معترضان در مراکز شهرها حضور یافته اند.

رسانه های صهیونیستی گزارش کردند که حدود سه هزار نفری پلیس در سراسر سرزمین های اشغالی گسترش یافته است و همزمان نشستی امنیتی به ریاست بن گویر وزیر امنیت داخلی رژیم اشغالگر به منظور بررسی اوضاع برگزار شده است.

بن گویر در این جلسه تاکید کرد که اجازه بستن ورودی های بنادر و فرودگاه و معابر را به معترضان داده نخواهد شد.

وی پیش از پرواز نتانیاهو در ورودی فرودگاه با تظاهرکنندگان به مشاجره پرداخت و معترضان با الفاظ توهین آمیز با وی برخورد کردند.

آفی بیتون یکی از فرماندهان ارشد پلیس رژیم اشغالگر نیز با ابراز نگرانی از رخدادهای جاری گفت که بستن خیابان ها بویژه در اطراف فرودگاه بن گورین اتفاق مهمی است و ممکن است به یک فاجعه تبدیل شود.

به گزارش ایرنا، هفته های اخیر شاهد اعتراضات صهیونیست‌ها علیه قانون اصلاحات قضایی بوده و آنان معترضان خواستار توقف روند تصویب این قانون هستند.

در طرح کابینه نتانیاهو موسوم به “اصلاح قانون قضایی” که ساکنان سرزمین های اشغالی از آن به کودتای “قانون اساسی” تعبیر می کنند، از اختیارات دستگاه قضایی این رژیم کاسته و در مقابل قدرت و جایگاه قوه مجریه و مقننه در این رژیم تقویت خواهد شد.

در این طرح همچنین، اختیارات مشاور قضایی کابینه رژیم صهیونیستی و اختیارات مشاوران قضایی دیگر وزارتخانه‌های این رژیم گرفته خواهد شد و وزیر این امکان را خواهد داشت هر مشاور قضایی را که بخواهد در دفتر خود برکنار یا منصوب کند.

این لایحه در جلسه کنست که اخیرا برگزار شد، در قرائت اول با ۶۳ رأی موافق و ۴۷ رأی مخالف، به تصویب رسید.

این لایحه برای آن که به قانون تصویب شود، باید در قرائت‌های دوم و سوم نیز به رأی گذاشته شود و در کمیسیون های تخصصی رأی آورد و در در صورت تصویب نهایی به قانون تبدیل خواهد شد.

مخالفان و معترضان می گویند: نتانیاهو که از سال‌ها پیش به اتهام فساد، رشوه و خیانت در امانت تحت محاکمه قضایی قرار دارد، بنا دارد با همین طرح موسوم به «اصلاح نظامی قضایی» از محاکمه فرار کند.

310310

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد