خانه » همه » خبر » «ناو اقیانوس‌پیمای» شهید مهدوی به ناوگان سپاه‌ پیوست + اولین عکس‌ها

«ناو اقیانوس‌پیمای» شهید مهدوی به ناوگان سپاه‌ پیوست + اولین عکس‌ها

صبح امروز در مراسمی با حضور سردار سلامی فرمانده کل سپاه و سردار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه آیین الحاق یک ناو و چند شناور موشک انداز به ناوگان نیروی دریایی سپاه برگزار شد.

در مراسم امروز ناو اقیانوس پیمای شهید مهدوی و ۹۵ شناور موشک انداز که برد موشکی آنها بین ۱۰ تا ۱۸۰ کیلومتر است به ناوگان نیروی دریایی سپاه الحاق شد.

این شناورها برای اولین بار با ویژگی‌های خاص به دست توانمند متخصصان داخل کشور طراحی و تولید شده است.

شناورهای موشک‌های انداز از کلاس شناورهای عاشورا و طارق است و از موشک راکد انداز به شناور موشک انداز ارتقا یافته‌اند، برد این شناورها نیز به نسبت سایر شناورهای راکت انداز افرایش قابل توجهی داشته است.

این شناورها دارای قدرت مانور بسیار بالایی هستند و به گونه‌ای طراحی و ساخته شده اند که قادرند در آب و هوای مختلف عملیات ‌های مد نظر را انجام دهند و فعالیت رزمی را قدرت بیشتری به سرانجام برسانند.

امروز همچنین ناو شهید مهدوی هم توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رونمایی و به ناوگان نیروی دریایی الحاق شد، این ناو یک ناو کاملا ایرانی، سنگین، چند منظوره و دور برد است.

این ناو قادر است انواع بالگرد، انواع پهباد، شناورهای موشک انداز را حمل کند و درون خود انواع سامانه‌های موشکی، پدافندی و راداری را جای داده است.

وزن این ناو بیش از ۲۱۰۰ تن و طول آن ۲۴۰ متر و عرض ۲۷ متر است، این ناو انواع رادارهای پیشرفته نظیر رادار سه بعدی، سامانه‌های موشکی، سطح به سطح، سطح به هوا و سامانه‌ سوم خرداد و سایر سامانه‌های مخابراتی پیشرفته را دارا است و در نوع خود از جمله ناوهای خاص کشور محسوب می‌شود.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - «ناو اقیانوس‌پیمای» شهید مهدوی به ناوگان سپاه‌ پیوست + اولین عکس‌ها

5821998 - «ناو اقیانوس‌پیمای» شهید مهدوی به ناوگان سپاه‌ پیوست + اولین عکس‌ها

5822036 - «ناو اقیانوس‌پیمای» شهید مهدوی به ناوگان سپاه‌ پیوست + اولین عکس‌ها

5822031 - «ناو اقیانوس‌پیمای» شهید مهدوی به ناوگان سپاه‌ پیوست + اولین عکس‌ها

140112180941002927197124 - «ناو اقیانوس‌پیمای» شهید مهدوی به ناوگان سپاه‌ پیوست + اولین عکس‌ها

1401121809414190427197144 - «ناو اقیانوس‌پیمای» شهید مهدوی به ناوگان سپاه‌ پیوست + اولین عکس‌ها

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد