خانه » همه » جدید ترین مطالب تخصصی » هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در ۱۱ استان

دانلود کتاب های امتحان شده

هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در ۱۱ استان

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ آورده است: وقوع رگبارو رعد و برق، وزش باد شدید و احتمال وقوع تگرگ امروز (۷ اردیبهشت ماه) برای استان‌های آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، شمال زنجان، غرب کردستان، جنوب یزد و خراسان جنوبی، چهارشنبه (۸ اردیبهشت ماه) برای استان‌های آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، زنجان، اردبیل و قزوین، پنج‌شنبه (۹ اردیبهشت ماه) برای شمال اردبیل و آذربایجان شرقی، نیمه غربی خراسان رضوی، خراسان شمالی و شرق یزد و جمعه (۱۰ اردیبهشت ماه) برای نیمه شمالی خراسان رضوی، شرق خراسان شمالی، خراسان جنوبی، جنوب کرمان و شمال هرمزگان پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی بالاآمدن ناگهانی سطح آب مسیل‌ها و رودخانه‌ها، وقوع صاعقه و برق‌گرفتگی در مناطق مرتفع و مستعد، احتمال شکستن درختان فرسوده، وزش باد شدید موقت همراه با خیزش گرد و خاک پیش‌بینی و نسبت به خودداری از تردد وتوقف در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها، امتناع از هرگونه فعالیت‌های کوهنوردی، حفظ دام‌ها در مراتع و دوری از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، حفظ و تقویت سازه‌های موقتی به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب توصیه می‌شود.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

۴۷۴۷

درباره admin

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

تازه ترین ها