خانه » همه » خبر » پشت پرده افزایش عجیب قیمت خودروهای خارجی/ این‌گونه خودرو ۴۰۰ میلیون تومانی در بازار ایران ۲ میلیارد تومان می‌شود

پشت پرده افزایش عجیب قیمت خودروهای خارجی/ این‌گونه خودرو ۴۰۰ میلیون تومانی در بازار ایران ۲ میلیارد تومان می‌شود

مهدی دادفر در کافه‌خبر خبرگزاری خبرآنلاین در پاسخ به این‌ پرسش که به طور معمول خودروهایی که وارد می‌شود، بعضا قیمت‌شان تا سه برابر در بازار ایران افزایش دارد. دلیل این موضوع را چه می‌دانید؟ افزود: عوارض، تعرفه، کمبود عرضه، زیاده‌خواهی و انحصار در عرضه، همه این‌ها نتیجه‌اش می‌شود خودرویی که باید ۴۰۰ میلیون تومان باشد، اما در بازار ۲ میلیارد تومان قیمت دارد.

وی افزود: در کنار این‌ها، وابستگی خودروهای وارداتی به نرخ ارز را هم بگذارید. هر نوع کالای خارجی به ارز وابستگی دارد. وقتی ارز گران می‌شود که نمی‌شود دنده عقب در قیمت کالا آمد!

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو تصریح کرد: به علاوه این‌که، یک شب ثبت‌سفارش را می‌بندد و یک شب باز می‌کنید و بعد نمی‌دانید چه‌کار می‌خواهید بکنید. یک دفعه در یک ماه می‌گویید هر که هر چه خواست بیاورد و بعد می‌بینید کسی نیست بیاورد. بعد می‌گویید کسانی که متخصص هستند، خودرو بیاورند، بعد آن‌هایی که متخصص هستند، می‌گویند خودرو نیست که بیاوریم.

وی خاطرنشان کرد: اصلا خوب است بگویند استراتژی‌شان چیست و به کجا می‌خواهند بروند و هدف چه بوده است!

مشروح گفت‌وگو با مهدی دادفر را (اینجا) بخوانید.

۲۲۳۲۲۵

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد