خانه » همه » جدید ترین مطالب تخصصی » چین با یک موشک ۹ ماهواره را به فضا فرستاد

دانلود کتاب های امتحان شده

چین با یک موشک ۹ ماهواره را به فضا فرستاد

به گزارش شینهوا، ۹ ماهواره فوق برای ارائه خدمات به حوزه های مختلف پرتاب شده و کاربردهای مختلفی مانند ارائه خدمات سنجش از دور، انجام آزمایش های مداری، نظارت بر جنگل و محیط زیست دارند.

این نخستین بار است که یک موشک از مدل «لانگ مارچ» ماهواره های متعلق به حوزه های مختلف را با یک پرواز به مدارهای مقرر منتقل می کند.

چین یکی از کشورهای پیشرو در زمینه پرتاب ماهواره است به طوری که تا کنون فقط از نوع ماهواره موقعیت یاب بیدو، ۳۵ ماهواره به فضا پرتاب کرده است.

همچنین یک شرکت استارت آپ چینی همگام با برنامه ملی این کشور برای ساخت اولین ایستگاه فضایی چین در کره ماه به دنبال تاسیس یک آزمایشگاه زیست شناسی فضایی – مداری در حدود سال ۲۰۲۵ میلادی است تا امکان اقامت طولانی مدت بشر در کره ماه و سایر اجرام آسمانی را بررسی کند.

«چنگ وی» بنیانگذار این شرکت خصوصی چند روز پیش در مصاحبه با گلوبال تایمز گفته بود: این شرکت درصدد است تا مطالعات مرتبط با تغییرات در علائم حیات انسان در فضا را به منظور کشف راه های توسعه ماموریت های سرنشین دار آتی به فضا انجام دهد.

وی افزود: در حال برنامه ریزی هستیم تا سیستم حمایت از زندگی تولیدی خود را نیز روی این آزمایشگاه فضایی بارگیری کنیم تا از طریق آن به مطالعه و بررسی امکان اقامت طولانی مدت بشر در ماه و یا سایر اجرام فرازمینی بپردازیم.

همچنین مهمترین مرحله ساخت ایستگاه فضایی سرنشین دار چین از امسال آغاز شده و قرار است ظرف ۲ سال آینده ۱۲ فضانورد چینی به فضا بروند.

311311

درباره admin

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

تازه ترین ها