خانه » همه » خبر » چین دو مقام آمریکایی را تحریم کرد

چین دو مقام آمریکایی را تحریم کرد

به گزارش نیکی آسیا، بر اساس دستور وانگ یی وزیر امور خارجه چین، مایلز یو یک تاریخ‌دان آمریکایی و تاد استاین معاون ستاد کمیسیون اجرایی کنگره آمریکا در امور چین، در روز جمعه تحریم شده‌اند.

بر اساس این دستور، اقدامات چین در تلافی تحریم‌هایی است که آمریکا در تاریخ ۹ دسامبر علیه دو مقام چینی به بهانه نقض حقوق بشر در منطقه مرزی تبت واقع در غرب چین علیه این کشور وضع کرد.

براساس تحریم‌های چین، تمامی دارایی‌های یو و استین در این کشور مسدود شده و تعامل شخصیت‌ها و شرکت‌های چینی با این دو فرد ممنوع می‌شود. همچنین این دو فرد و اعضای خانواده آن‌ها از ورود به چین منع شده‌اند.

وزارت بازرگانی آمریکا ۲۴ آذر ماه نیز ۳۶ شرکت چینی از جمله بزرگ‌ترین تولیدکنندگان تراشه‌های کامپیوتری را در فهرست سیاه تجاری قرار داد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد که هدف از این اقدام «محدود کردن دسترسی چین به فناوری‌های پیشرفته از جمله هوش مصنوعی برای استفاده در جهت نوسازی ارتش و نقض حقوق بشر است.»

قرار گرفتن شرکت‌های چینی در این فهرست باعث می‌شود که آن‌ها نتوانند بطور قانونی دسترسی مستقیم یا غیرمستقیم به فناوری نیمه‌رساناهای آمریکا داشته باشند و پتانسیل تولید آن‌ها ضربه خواهد دید.

شرکت «کامبریکون» و کمپانی «فناوری حافظه یانگ‌تسه» که از بزرگ‌ترین تولیدکننده تراشه‌های کامپیوتری هستند، در فهرست سیاه تجاری آمریکا قرار گرفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ۲۱ شرکت از شرکت‌هایی که پنجشنبه در فهرست سیاه قرار گرفتند، در حوزه تحقیق، طراحی، بازاریابی و فروش تراشه‌های هوش مصنوعی فعالیت دارند و روابط نزدیکی با بخش دفاعی چین دارند.

311311

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد