خانه » همه » خبر » گوسفند دریایی شکار شد!/ عکس

گوسفند دریایی شکار شد!/ عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، گوسفند دریایی یا Costasiella kuroshimae با نام های مختلفی شناخته می شود. حلزون برگ، گوسفند برگ و کاترپیلار نمکی اقیانوس برخی از این موارد هستند. این یکی از گونه های متعدد حلزون دریایی و نرم تنان است که در اکوسیستم اقیانوسی پرسه می زند.

آن‌ها ترفندهای باورنکردنی برای بقا در آستین خود دارند. حلزون دریایی کوچک که تنها 1 تا 5 میلی متر طول دارد، یکی از بی نظیرترین موجودات دریایی در کل جهان است.

اخیرا عکاسان محدودی توانستند این جانور خارق‌العاده را شکار کنند.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - گوسفند دریایی شکار شد!/ عکس

یکی از جالب ترین عناصر گوسفند دریایی، ظاهر آن است. به طور قابل توجهی به نظر می رسد بسیار شبیه به یک گیاه و همچنین یک گوسفند است. این موجود دو چشم تیره و دو راینوفور بلند دارد. این راینوفورها مانند آنتن هایی هستند که می توانند ترکیبات شیمیایی آب را در زیستگاه آن تشخیص دهند. این به آنها کمک می کند تا مسیریابی کنند، منابع غذایی پیدا کنند و از خود در برابر شکار محافظت کنند. این راینوفورها شبیه گوش گوسفند هستند و به همین دلیل این جانوران به گوسفند دریایی معروف هستند.

گوسفند دریایی در آنجا با خرگوش های دریایی به عنوان یکی از زیباترین حیوانات اقیانوس است. به طور باورنکردنی، گوسفند دریایی رنگ سبز و برگدار خود را از فرآیندی به نام کلپتوپلاستی به دست می آورد. اینجاست که کلروپلاست های جلبک هایی که می خورند در بدنشان باقی می مانند. این به آنها اجازه می دهد تا مانند یک شکل زندگی گیاهی در فتوسنتز شرکت کنند. آنها دارای زائده هایی شبیه به پنل خورشیدی به نام سراتا هستند که حاوی کلروپلاست های جذب شده هستند.

منبع: OCEANINFO

227227

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد