خرید سریع بدون ثبت نام

زلنسکی در کنگره آمریکا خواستار حمایت دوحزبی از اوکراین شد

به نقل از رویترز، «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس جمهور اوکراین روز چهارشنبه با حضور در کنگره آمریکا، به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت که ده‌ها میلیارد دلار کمکی که برای کمک به این کشور برای مقابله با تهاجم روسیه تصویب شده، کمک خیریه نیست، بلکه سرمایه گذاری در امنیت جهانی است.

زلنسکی در اولین سفر خود به خارج از زمان آغاز جنگ در ماه فوریه، به قانونگذاران در مجلس نمایندگان گفت که امیدوار است آنها به حمایت از اوکراین بر اساس حمایت دو حزبی ادامه دهند.

زلنسکی در حالی که لباس‌های خاکی رنگی پوشیده بود، گفت: «پول کمک شما صدقه نیست.» این یک سرمایه گذاری در امنیت جهانی و دموکراسی است.

حضور زلنسکی در کنگره آمریکا پس از دیدار با جو بایدن، رئیس‌جمهور دموکرات آمریکا در کاخ سفید صورت گرفته است.

زلنسکی گفت: این افتخار بزرگی برای من است که در کنگره ایالات متحده حضور داشته باشم و با شما و همه آمریکایی‌ها صحبت کنم. در برابر همه سناریوهای بد و تاریکی، اوکراین سقوط نکرد. اوکراین زنده است.

او گفت: ما روسیه را در نبرد برای اذهان جهان شکست دادیم.

زلنسکی برای سخنرانی در جلسه مشترک سنا و مجلس نمایندگان در کنگره حضور داشت.

اعضای مجلس نمایندگان و سناتورهای هر دو حزب مکرراً زلنسکی را تشویق می‌کردند.

زلنسکی خطاب به قانونگذاران آمریکایی گفت: خوشحالم که رئیس جمهور بایدن از ابتکار صلح امروز ما حمایت کرد. خانم‌ها و آقایان امروز هر یک از شما می‌توانید در اجرای آن کمک کنید تا اطمینان حاصل شود که حمایت آمریکا از اوکراین محکم، دو مجلسی و دو حزبی باقی می‌ماند.

به گفته یکی از دستیاران نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان دموکرات، برنامه ریزی برای سخنرانی زلنسکی در ماه اکتبر، زمانی که پلوسی با روسلان استفانچوک، رئیس پارلمان اوکراین، دیدار کرد، آغاز شده بود.

310310

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد